• Odwiedź nasz punkt sprzedaży: Szczytniki 117, 62-865 Szczytniki

Uprawa

Uprawa pomidora szklarniowego w naszym gospodarstwie prowadzona jest na podłożu z wełny mineralnej. Wełna mineralna jest wysoko skutecznym podłożem do upraw, charakteryzującym się wysoką przenikliwością tlenową i dużą wchłanialnością. Dodatkowo, łatwo utrzymuje odpowiednią wilgotność. Najważniejszym atutem stosowanej przez nas wełny mineralnej są jej właściwości chemiczne. Wełna mineralna jest pochodzenia skalnego – dzięki czemu nie wchodzi w reakcje chemiczne z podawaną pożywką. Umożliwia to bardzo precyzyjne nawożenie uprawianych roślin. Odpowiednio dobrany układ włókien zapewnia możliwość optymalnego dawkowania powietrza oraz pożywki i wody, przez co umożliwia dostosowanie wilgotności maty do aktualnych, zmiennych w okresie wegetacji potrzeb uprawianych roślin. Dzięki zastosowaniu właściwego rodzaju wełny mineralnej młode rośliny są optymalnie umocowane w podłożu, co przyczynia się do ich szybkiego rozwoju.

Wszystko to daje optymalne warunki do wzrostu i rozwoju roślin zapewniając przy tym najwyższej jakości plony. Ponadto, jest to najlepsze rozwiązanie ze względu na wydłużony cykl produkcji pomidora.

Na wysoką jakość plonów wpływ mają również inne czynniki, tj.:

Klimat - w uprawie szklarniowej sterowany jest komputerowo, zapewniając optymalne warunki do rozwoju roślin,

Odpowiednie nawadnianie i nawożenie - podawane w precyzyjnie odmierzonych dawkach wraz ze specjalnie przygotowaną pożywką, dostosowaną do poszczególnych etapów wzrostu roślin, pozwala na utrzymanie uprawy w dobrej kondycji przez cały okres wegetacji oraz zapewnia plony wysokiej jakości.

Najważniejszą cechą uprawianych w naszym gospodarstwie pomidorów są ich doskonałe walory smakowe przypominające, rzadko dzisiaj spotykane, dawniej przydomowo uprawiane pomidory. Owoce, po osiągnięciu dojrzałości są słodkie i soczyste, a także bogate w składniki mineralne.

W naszym gospodarstwie stosujemy wyłącznie zapylenie biologiczne przy zastosowaniu trzmieli.